PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32988}

Egzorcysta: Początek

Exorcist: The Beginning
5,7 21 798
ocen
5,7 10 1 21798
Egzorcysta: Początek
powrót do forum filmu Egzorcysta: Początek

stworzyli specyficzny klimat izolacji bohaterów i bardzo dobrze dobrali aktorów. Skarsgard grał wyśmienicie co również można powiedzieć o pięknej Scorupco. Jednak na tym plusy się kończą...
Widocznie Harlin śiwtnie czuje się w tworzeniu otoczki fabuły a gorzej w typowym hollywoodzkim show, który w takim filmie jest konieczny. Nieumiejętność zmontowania
"la grande finale" burzy cały obraz i zaniża ocenę przez co pewnie srednia na filmwebie jest taka a nie inna...Szkoda
Jednak filmu nie odradzam bo fajnie trzyma w napięciu i pozwala niemal dotknąć atmosfery grozy, jednak zasiadając do niego radze nie nastawiać się na "złote góry" klasyki...

ocenił(a) film na 7
air87

rzeczywiście końcówka trochę obniża poziom filmu, jednak i tak myślałem, że będzie gorzej, a wyszedł całkiem przyzwoity film.

air87

Ta ostatnia scena mnie zawiodła Ukazane zło w postaci skrzeczącej i wrzeszczącej małpy to było śmieszne. Bądź co bądź Lucyfer był aniołem światłości, który co prawda upadł ,ale oczekiwałam czegoś dystyngowanego z polotem jakieś filozoficznej dyskusji a nie nieokrzesanej małpy z tanich horrorów udającej Lucyfera.

ocenił(a) film na 6
air87

Zgadzam sie.

ocenił(a) film na 6
air87

Faktycznie film całkiem znośny, ale ta końcówka... nie przekonuje mnie, ale podobał mi się głos tej kobiety, jak diabeł przez nią przemawiał =)

ocenił(a) film na 7
air87

Grozy zła dodaje do filmu motyw II wojny światowej. - Scorupco może trafiłą do Aushwitz gdzie dr Mengele prowadził na niej eksperymenty pseudonaukowe, by zaspokoić swoje chore dociekania - na zasadzie co by było gdyby...

Woja jest tak okrutna, że złamać by mogła nawet wiernego sługę bożego. Ile zła może znieść normalny człowiek, kiedy życie drugiego człowieka jest warte tyle co ....... Wniosek jest taki, że człowiek to najohydniejsze stworzenie które plami tą planetę swoimi zbrodniami.

- taka trochę dygresyjka... ale, ale to wszystko prawda.

ocenił(a) film na 6
Dormant

My nawet nie pasujemy do definicji ssaków. Każdy ssak instynktownie zachowuje równowagę w środowisku czerpiąc z niego tylko tyle ile potrzebuje. My za to zajmujemy teren rozmnażamy się i wyniszczamy flore i faunę aż do wyczerpania zasobów. Są na tej planecie organizmy, które zachowują się podobnie - wirusy. Jesteśmy niczym nowotwór toczący tę planetę...
Kinomaniacy zapewne wiedzą, że nie ja sformuowałem powyższą myśl ale w pełni się z nią zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones